малък и тежък воблер

Потребителски аватар
PeterK

малък и тежък воблер

Мнениеот PeterK » ср окт 02, 2019 12:13 pm

Гледам, че е модерно така да се търси съвет, та и аз барабар пеРко с мъжете.

Препоръчайте ми малък и далекобоен воблер. Подчертавам воблер, че не ми се мята ададжио, щото не мога да го водя :twisted: :oops:
Под малък разбирам 8-9 сантиметра, все пак :)

Светльо

Re: малък и тежък воблер

Мнениеот Светльо » ср окт 02, 2019 12:38 pm

Шиманата летят доволно... :)

Jumprize Surface wing 95F също лети брутално.

Потребителски аватар
PeterK

Мнениеот PeterK » ср окт 02, 2019 2:04 pm

светльо, мерси,
Да, шиманото лети, но си е почти 10 см, а пък и заради профила му не го причислявам към малките воблери.

Този (сюр)прайз е 11 грама и леко ме съмнява да лети кой знае колко.

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » ср окт 02, 2019 2:16 pm

Светльо написа:Шиманата летят доволно... :)

Това недоразумение е двойно по-скъпо от липлеса на дуел, а не виждам с какво е по-различно.
Малко е по-тежко, но това се дължи на двете куки, защото при него са използвани 4-ки, а дуела е с 6-ци.

Виж това BABY ROWDY 95S ми мяза на по-добро, но отново цената му е неоправдано висока.
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Потребителски аватар
lipless

Мнениеот lipless » ср окт 02, 2019 3:27 pm

ако те устройва събсърфейс примамка то blueblue snecon 90 е за теб
9 см - 15 грама и си ти!
При вълни обаче е трудно с нея.

Потребителски аватар
fisherman

Мнениеот fisherman » ср окт 02, 2019 4:35 pm

Проблема на малките воблери е че не ги правят с лонг-каст системи, а са си чисти гюленца :D :D :D, съответно са потъващи и не много плитко газещи. Аз съм доволен от Айма гиодо хеви сърфър 90, шимано спиндрифт 90, зури хардкор хеви миноу 90, илекс скуад миноу80. Малко по-дълги са дайва слс з 97ф и шимано сайлънт асасин 99. Незнам за какъв риболов ги искаш, но погледни и шимано трайдънт 115с, малко е над критерия ти, но лети до хоризонта

andjetti

Мнениеот andjetti » ср окт 02, 2019 10:28 pm

Maria Duplex 80, тежи цели 31 грама и силно неравномерна игра

Светльо

Мнениеот Светльо » чет окт 03, 2019 9:01 am

Vanko написа:
Светльо написа:Шиманата летят доволно... :)

Това недоразумение е двойно по-скъпо от липлеса на дуел, а не виждам с какво е по-различно.
Малко е по-тежко, но това се дължи на двете куки, защото при него са използвани 4-ки, а дуела е с 6-ци.

Виж това BABY ROWDY 95S ми мяза на по-добро, но отново цената му е неоправдано висока.

Фирмата е японска бутикова, затова и цените са такива... и съм убеден, че е вложено много време в тестове и разработки преди да се произведе този воблер... за да може накой Ганьо да го нарече недоразумение! Машала!
Според мен няма нищо общо с Липлеса на Дуел, но всеки е свободен да прави всякакви умозаключения и не мисля да разубеждавам никой в това :)
М/у Rowdy модела имам 130ката и е голям кютук :) Не мисля, че 95цата е по-различна...

PeterK написа:светльо, мерси,
Да, шиманото лети, но си е почти 10 см, а пък и заради профила му не го причислявам към малките воблери.

Този (сюр)прайз е 11 грама и леко ме съмнява да лети кой знае колко.

Повярвай ми, нищо че е само 11.4 гр, лети зверски добре... Лови също доста добре. При това се справя и с големи риби заради големите си куки. Една от изненадите които ми донесе преди време:
Изображение

Колкото до шимано... има и Шимано 80S ;)

ПС - зъбатата главичка е 2.7+ с лаврашка въдица и воблер 9.5см си е неописуем кеф!

Светльо

Мнениеот Светльо » чет окт 03, 2019 9:05 am

fisherman написа:Проблема на малките воблери е че не ги правят с лонг-каст системи, а са си чисти гюленца :D :D :D, съответно са потъващи и не много плитко газещи. Аз съм доволен от Айма гиодо хеви сърфър 90, шимано спиндрифт 90, зури хардкор хеви миноу 90, илекс скуад миноу80. Малко по-дълги са дайва слс з 97ф и шимано сайлънт асасин 99. Незнам за какъв риболов ги искаш, но погледни и шимано трайдънт 115с, малко е над критерия ти, но лети до хоризонта

Малките шимана и дайви са си с лонг каст система. Зип байтс също. Мегабасс също са с тяхната LBO система. Визирам воблери 7-10см. За мен това е малък воблер за морски риболов...
Има и по-малки разбира се... Дуо Тетра уъркс хеви, но там залитаме в Лайт морски риболов.. :)

PeterK написа:Гледам, че е модерно така да се търси съвет, та и аз барабар пеРко с мъжете.

Препоръчайте ми малък и далекобоен воблер. Подчертавам воблер, че не ми се мята ададжио, щото не мога да го водя :twisted: :oops:
Под малък разбирам 8-9 сантиметра, все пак :)

Имай предвид, че ако търсиш наистина тежък и малък то ще е гюле.... без игра и ще иска доста клаетене за евентуални резултати.

Светльо

Мнениеот Светльо » чет окт 03, 2019 9:09 am

Ето ти още нещо интересно:
https://www.megabass.co.jp/site/products/marinegang-90/

С LBO системата лети страхотно, но и цената е готина... 2100 JPY, колкото Shimano SA 140F ;)

Върни се в “Риболов с воблери и повърхностни примамки”