Shore slow jigging

zander1bg

Shore slow jigging

Мнениеот zander1bg » ср окт 25, 2017 6:38 pm

Привет,
ето ги и моите впечатления за петнайсетина риболова shore slow. Стила прилича доста на сладководен джиг за бяла риба, с малко повече поле за импровизация. Аз го предпочитам пред стандартния shore jigging поради няколко причини:
- По-лек такъм! Което за мен е от основно значение, маането с близо кило общо тегло сопа, макара и примамка ми идва малко в повече, а и джипито не дава.
- Могат да се облавят подробно различни водни слоеве. Япончето от долния линк ги разделя на три части долен, среден и горен воден слой(това при дълбочина от 20-30 м иначе трябва на повече). Който има желание може да изгледа видеата(линка е към тези със субтитри, има и други на японски). На мен лично от там ми пламнаха ушите, в последствие имах късмета да хвана няколко рибки и вече нямаше връщане. https://www.youtube.com/playlist?list=PL9TI00DQ0TJt82yjxhTpuk0xhWkALCEdC
- Постаянен контрол над примамката.Основни 3 вида примамки Slim, Wide и Oval с различно тегло, скорост на пропадане и поведение. Ако му се занимава на човек може да си брои и във всеки момент да знае накъде е. Говоря за серията на Angler's Republic, има и други производители, които предлагаt shore slow варианти на пръчки и примамки.
Друго предимство е, че спокойно можеш да си тормозиш дънните рибки и да отървеш капото когато пелагичните не са ноколо.

Има и минуси, при облавяне близо до дъното се губят доста джигове, това е неприятната част, но пък там са рибките.

Поздрави!

Потребителски аватар
admin
Site Admin
Контакти:

Re: Shore slow jigging

Мнениеот admin » чет окт 26, 2017 11:24 am

Горното мнение е разделено от темата за "Бюджетен клас въдица за шор джиг"
:arrow: viewtopic.php?f=26&t=31&p=4520#p4520

Toni

Мнениеот Toni » чет окт 26, 2017 8:49 pm

Да, вече и на мен ми се поизясни... гледах ги няколко пъти, прочетох тук там. Струва ми се интересно и мисля и аз да го пробвам. Скоро ще заприходя една Shore gun 993.
И един въпрос към Zander: направи ми впечатление че почти винаги започват с 992, след което ако рибата е активна минават към 993, ако не е остават с 992 или дори минават и на 991.... Та как се представя 993, не е дърво предполагам и ок ли е за рибите които се предполага че ще се ловят по гръцкото крайбрежие?

zander1bg

Мнениеот zander1bg » чет окт 26, 2017 9:58 pm

Това със започването с 992 и преминаването съответно към по-лекия или по-тежкия вариант леко ми прилича на маркетингов трик, с идеята да си купим.. ;) . Обосновката на японците, както сигурно и ти си разбрал, е че с по-лекия такъм спрямо по-тежкия, с еднакви по вид и грамаж примамки можем да им предадем по-мудна и не толкова рязка игра(повдигане) и съответно шанса да провокираме неактивните или слабо активни риби да е по-голям. И обратното, при активни риби, по-твърда пръчка за рязка игра(повдигане). На теория има резон да е така, но може да се постигне с лекота и само с един прът(993 например), всичко е до китка или лакет (обърни внимание как джигва джапанката натискайки с лакет задния край на пръта).

Toni написа:.... Та как се представя 993, не е дърво предполагам и ок ли е за рибите които се предполага че ще се ловят по гръцкото крайбрежие?

Пръта го ползвам с 30,40 и 60 грамовите от трите модела, демек в съответствие с теста му, не ми се вижда да е дърво. Въдицата е звънка и за пример успя да "чуе" удъра на рибката от долната снимка по 60гр. джиг от над 70 м.
20171018_093218.jpg

А относно рибите, мисля че предполагаемите са му точно в таргета, но и по-сериозни няма да откаже :D
Поздрави!

Krasi

Мнениеот Krasi » чет окт 26, 2017 10:25 pm

Колега,как я чувстваш със 60-грамовите примамки?В смисъл има ли достатъчно мощност при замятане и водене,при положение че са на границата на теста и?

zander1bg

Мнениеот zander1bg » чет окт 26, 2017 10:45 pm

Горната граница отговаря има и малко в запас и с воденето няма проблем.

Toni

Мнениеот Toni » чет окт 26, 2017 11:11 pm

Мерси за изчерпателното инфо Zander ;)
Поздрави

Krasi

Мнениеот Krasi » пет окт 27, 2017 1:15 am

Аз също,благодаря много.:)

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » пет окт 27, 2017 12:00 pm

Zander,
благодаря за готината тема. Следя я с интерес.
Може ли някои въпроси да задам.

Джигове на ZetZ ли ползваш?
Slow Blatt модели?

Като тези:
https://akvasport.com/brand/201/zetz.html
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Върни се в “Shore jigging”