Първи стъпки в скуид джигинга

Потребителски аватар
PeterK

Re: Първи стъпки в скуид джигинга

Мнениеот PeterK » пет яну 06, 2017 10:47 am

Много хубав калмар, колега!
Настоява ли им, защото пишеш че имаш две за 5 минути?
Можеш ли да кажеш кой модел е калмарията на ДТД?

valeri

Мнениеот valeri » пет яну 06, 2017 1:05 pm

Стоях още два часа колега, но нищо.Тази вечер ще я снимам и ще ти покажа калмариерата

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » пет яну 06, 2017 2:07 pm

valeri написа:Стоях още два часа колега, но нищо.Тази вечер ще я снимам и ще ти покажа калмариерата

Най-вероятно е Retro Oita
Прекрасен калмар, сигурно е над 500 грама!?
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

valeri

Мнениеот valeri » пет яну 06, 2017 7:41 pm

Vanko написа:
valeri написа:Стоях още два часа колега, но нищо.Тази вечер ще я снимам и ще ти покажа калмариерата

Не съм го теглил колега :roll: .но си взе малко ананс. Относно калмариерата
20170106_193518.jpg
не е ДтД ретро ойта защото посочения модел е с червено на муцуната и чисто бял гръб, а моята е със зеленикъв отенък на гърба ако се вижда от снимката.

valeri

Мнениеот valeri » пет яну 06, 2017 7:44 pm

Така и така сме на темата , да ви попитам имате ли резултати на калмариерки без утежнение . Техники на водене и т.н. Защото ги заглеждам по магазиниге из Атина ,но не съм пробвал никога на повърхността.

Потребителски аватар
vasilis

Мнениеот vasilis » пон яну 09, 2017 9:47 am

valeri написа:Така и така сме на темата , да ви попитам имате ли резултати на калмариерки без утежнение . Техники на водене и т.н. Защото ги заглеждам по магазиниге из Атина ,но не съм пробвал никога на повърхността.

Калмариите без утежнение са за чепарета и са за вертикален джиг, не че не съм виждал гърци с тях да ловят от брега, но с допълнителни утежнения и т.н. (правят го по простата причина, че тези калмарии са по-евтини обаче, а не че са по-резултатни и удобни)
Макарата обича ласка, грижливо гледане и смазка! :)

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » пон яну 09, 2017 3:11 pm

valeri написа:
Vanko написа:

20170106_193518.jpg
не е ДтД ретро ойта защото посочения модел е с червено на муцуната и чисто бял гръб, а моята е със зеленикъв отенък на гърба ако се вижда от снимката.

Според мен точния модел е без значение, кажи само флоресцентна ли е и дали има тракалки вътре ;)
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

valeri

Мнениеот valeri » пон яну 09, 2017 5:56 pm

Vanko написа:
valeri написа:
Vanko написа:Най-вероятно е Retro Oita

20170106_193518.jpg

Според мен точния модел е без значение, кажи само флоресцентна ли е и дали има тракалки вътре ;)

Да , колега свети си калмариерката и си има и тракалка , но с много ситен шум.Имали ефект това тракане и при калмара ,както е примерно при рибите .?? Отговор с въпрос малко стана хаха :lol:

valeri

Мнениеот valeri » пон яну 09, 2017 6:00 pm

vasilis написа:
valeri написа:Така и така сме на темата , да ви попитам имате ли резултати на калмариерки без утежнение . Техники на водене и т.н. Защото ги заглеждам по магазиниге из Атина ,но не съм пробвал никога на повърхността.

Калмариите без утежнение са за чепарета и са за вертикален джиг, не че не съм виждал гърци с тях да ловят от брега, но с допълнителни утежнения и т.н. (правят го по простата причина, че тези калмарии са по-евтини обаче, а не че са по-резултатни и удобни)

Благодаря ти колега .Имам една калмариерат, която купих наскоро в комплект с две тежести , които се слагат на муцуната на калмариерката и след това карабинката.Та питането ми е имал ли си успех с този вид ?

Потребителски аватар
vasilis

Мнениеот vasilis » вт яну 10, 2017 9:35 am

Тези с допълнителните утежнения по нищо не се различават от стандартните по работна функционалност. Само дето имаш опция да променяш работната дълбочина на калмарията.
Макарата обича ласка, грижливо гледане и смазка! :)

Върни се в “Излети”