Риболов в Гърция - Къде?

Потребителски аватар
speared

Re: Къде?

Мнениеот speared » чет яну 12, 2017 4:32 pm

Raven написа:Аз до момента съм го тествал на 5 различни точки (3 на Самотраки и 2 на Лефкада) и си е съвсем реален.

Късметлия :D

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » чет яну 12, 2017 4:54 pm

speared написа:Имайте предвид, че Навионикс изобщо, ама изобщо не показва реални дълбочини. Лично проверено на много места!!! Може да го ползвате като относителен релеф на дъното и то доста ОТНОСИТЕЛЕН, просто за да се ориентирате. Имал съм случаи, където на Навионикс пише 8-10 метра а всъщност е м/у 40 и 60, че и повече, на други места пише 5м а всъщност е от 15м до 25м. Евентуално предполагам, че ако се използва платена версия, може да покаже реални данни.

Всичко зависи от това колко често се ъпдейтват точките.
Места от където минават малко лодки се ъпдейтват рядко и обратното.
Да не говорим за пясъчните дъна как се образуват наноси и т.н.

Аз без да се заигравам в региона за който говорите намерих 3 точки с дълбочина 20-25 метра на дистанция 50-60 от брега.
Друг е въпроса дали ще се окаже, че няма достъп до тази част на брега, но... всичко има в интернет на днешно време.
Едно време не можехме да отидем до Пясъчник без карта на хартия, а сега...

Светльо

Мнениеот Светльо » пет яну 13, 2017 9:03 am

Raven написа:Долу в ляво от кръгчето избираш Sonar Chart. Долу в дясно натискаш инструмента за мерене и го разполагаш там където искаш да измериш разстояние. Натискаш в съседство по картата с ляв бутон, за да се появи едно +?, след което натискаш върху ? и ти показва колко е дълбочината там.

Благодаря! :)

Spiningskier

Мнениеот Spiningskier » вт яну 24, 2017 7:55 pm

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Здравейте колеги, днес обиколих малко из северна Гърция( Порто Лагос и Фанари). Пълно капо....имах подгонвания на 2 риби,но така и нямаше удар. Понеже съм новак в този риболов и в риболова като цяло, може и от начина по който съм водел воблерите. Иначе воблерите които пробвах бяха основно lucky craft, duel, yo-zuri, Daiwa, hokkaido. Смених сигурно 20-30воблера но това не помогна. Нещо което беше доста интересно днес беше, че на пристанището на Фанари на дъното имаше доста мъртви риби, някои от които доста едри(по моя преценка-Лавраци от порядъка на 2-3кг.)

Spiningskier

Мнениеот Spiningskier » вт яну 24, 2017 7:57 pm

На снимките се виждат доста по лошо.... Някаква идея на какво се дължи това? Поздрави.

Станимир Бегов

Мнениеот Станимир Бегов » нед мар 12, 2017 11:52 am

Кефали са ,всяка зима измират там и на порто лагос не знам причината ,но се повтаря всяка година.

Потребителски аватар
wildriver

Мнениеот wildriver » нед мар 12, 2017 3:04 pm

Станимир Бегов написа:Кефали са ,всяка зима измират там и на порто лагос не знам причината ,но се повтаря всяка година.

Ако си виждал как местните ловят кефала на Порто Лагос ще се сетиш и за причината да има мъртви риби по дъното.
Давам жокер: риболов с триглав червей

Станимир Бегов

Мнениеот Станимир Бегов » нед мар 12, 2017 6:24 pm

Не мисля ,че е само от косенето ,виждал съм хиляди мъртви кефали и ужасна смрад на портото.Няма как да е от тройките ,направо си ги тровят според мен.

A_Mitov

Мнениеот A_Mitov » пон мар 13, 2017 7:00 pm

Чувал съм че там пръскат от въздуха против комари, и ако завали дъжд скоро след това вкарва препаратаа във водата и от него измират кефалите и раците, ама дали е така със сигурност не знам.

Потребителски аватар
lipless

Мнениеот lipless » вт мар 14, 2017 2:19 pm

A_Mitov написа:Чувал съм че там пръскат от въздуха против комари, и ако завали дъжд скоро след това вкарва препаратаа във водата и от него измират кефалите и раците, ама дали е така със сигурност не знам.

Ако това е причината защо измира само кефала?

Върни се в “Излети”