Риболов в Гърция - Къде?

Потребителски аватар
bold68

Re: Риболов в Гърция - Къде?

Мнениеот bold68 » ср юли 17, 2019 3:10 pm

Браво--много добра слука и явно е бил интензивен риболов.

Светльо

Мнениеот Светльо » ср юли 17, 2019 4:11 pm

Да, риболова беше интензивен и ми хареса. Сефте ползвам толкова Light извращения за морски риболов.
Определено повече риби извадих благодарение на чепарето, но не бих казал, че са по-дребните. Имаше доволно и едряци. Имаше и случаи по 2-3 едри на веднъж. Със сигурност имаше и много откачени докато се вадеха. Доста от пътите натежаваше зверски, но малко преди ваденето олекваше значително.

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » ср юли 17, 2019 5:08 pm

Светльо написа:Да, риболова беше интензивен и ми хареса. Сефте ползвам толкова Light извращения за морски риболов.
Определено повече риби извадих благодарение на чепарето, но не бих казал, че са по-дребните. Имаше доволно и едряци. Имаше и случаи по 2-3 едри на веднъж. Със сигурност имаше и много откачени докато се вадеха. Доста от пътите натежаваше зверски, но малко преди ваденето олекваше значително.

късат им се джуките на хайванчетата.
затова тези чепарета не са подходящи за такъв риболов.
Те са за от лодка, когато си 10-ина метра над рибата и я вадиш бързо.
Чепаретата за кокали трябва да се правят с дебели куки. Най-добре с асист куки. Обаче излиза скъпо.

Ванко,
ползвах глави на SavageGear - MICRO DART JIGHEADS 2 грама.
знам, че не е много "дарт" ама такова имаше.

Силиконите бяха ЛитълДжак LITTLE JACK IGNITED TAIL FUSION - не мога да кажа кой цвят работеше най-добре защото на всички имам риби, но може би, бих предпочел прозрачния с перлите.
А също така и на Полариса на КрейзиФиш - тук май най-дорбе е зеления цвят (ама може би на него най-много настоявах)

2pacisback

Мнениеот 2pacisback » чет юли 18, 2019 6:03 am

Едо ви една идея :) . Тествана и работи . На мястото на оловото на чепарето слагате потъваща или бавно потъваща бомбарда . Тогава си риболувате и в по скалисти и плитки райони :) а ефекта е уникален.
В долната част на бомбардата може да боднете една тройка . Имал съм случай да ме атакува голяма риба .
Относно теста , в черно море съм ловил от брега и на една от проводните до брега от скалите се шмугна голяма риба , дойде до бомбардата удари е и изчезна ( за жалост нямах тройка ) . Вариантите са врана, минокоп или лаврак . И трите ги имаме тука ! Редки са но ги има :) . Мой познат е вадил минокоп на тролинг а аз имам лаврак реди три години , пак на тролинг :) .

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » вт юли 23, 2019 8:50 am

m@rto написа:
Ванко,
ползвах глави на SavageGear - MICRO DART JIGHEADS 2 грама.
знам, че не е много "дарт" ама такова имаше.

Силиконите бяха ЛитълДжак LITTLE JACK IGNITED TAIL FUSION - не мога да кажа кой цвят работеше най-добре защото на всички имам риби, но може би, бих предпочел прозрачния с перлите.
А също така и на Полариса на КрейзиФиш - тук май най-дорбе е зеления цвят (ама може би на него най-много настоявах)

Полариса е сила.
Главите на савиджгиър изглеждат много добре. 3 или5 грама биха били по-добре.
п.с. обърни внимание на джиглавите на ДУО. Това са куки за кокали! Силно отворени, за да се забият в небцето,ако рибите има такова въобще, а не в тънката уста.
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Светльо

Мнениеот Светльо » ср юли 24, 2019 7:32 am

Vanko написа:Главите на савиджгиър изглеждат много добре. 3 или5 грама биха били по-добре.
п.с. обърни внимание на джиглавите на ДУО. Това са куки за кокали! Силно отворени, за да се забият в небцето,ако рибите има такова въобще, а не в тънката уста.

За кои глави на ДУО говориш? Може ли линк?

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » чет юли 25, 2019 12:21 pm

Светльо написа:
Vanko написа:Главите на савиджгиър изглеждат много добре. 3 или5 грама биха били по-добре.

За кои глави на ДУО говориш? Може ли линк?

duo tetraworks spinhead
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Светльо

Мнениеот Светльо » чет юли 25, 2019 6:05 pm

Е, не! Това е брутално :D
Прекалено лайт ми иде....

Потребителски аватар
Raven

Мнениеот Raven » нед авг 04, 2019 11:51 pm

Пропуснах да се похваля. Вчера се върнах от Торони. Последните дни имаше доста добър риболов на лаврак на Порто Куфо. Ловихме вечер след 21:30. Първия ден хванах 5 риби за половин час, но бях закъснял. Колегата беше отишъл по-рано и направи 10 риби. Следващите дни не беше толкова интензивно, но се ловяха по 3-4 риби. Добре е човек да е подготвен с кеп, защото при вдигане от високия кей много риби се откачат. Първия ден скачаха на всичко, което им хвърлиш. Последния ден завъртях много воблери, но успешен ми беше само Duel Adagio цвят сардина.

Светльо

Мнениеот Светльо » пон авг 05, 2019 9:35 am

Raven написа:Пропуснах да се похваля. Вчера се върнах от Торони. Последните дни имаше доста добър риболов на лаврак на Порто Куфо. Ловихме вечер след 21:30. Първия ден хванах 5 риби за половин час, но бях закъснял. Колегата беше отишъл по-рано и направи 10 риби. Следващите дни не беше толкова интензивно, но се ловяха по 3-4 риби. Добре е човек да е подготвен с кеп, защото при вдигане от високия кей много риби се откачат. Първия ден скачаха на всичко, което им хвърлиш. Последния ден завъртях много воблери, но успешен ми беше само Duel Adagio цвят сардина.

Привет, какъв размер са рибите и все още ли е такава навалица каквато си беше....? Захранки, кучешки храни и прочее на фидер?

Върни се в “Излети”