Риболов в Турция - къде?

Потребителски аватар
Аматьора Бс

Re: Риболов в Турция - къде?

Мнениеот Аматьора Бс » пон окт 21, 2019 4:01 pm

Там е колеги.През почти 7-те дена духаше север североизток и само там ставаше за хвърляне.Риби само сутрин от 6 до 8(от интересните де).На Калето закачих най-вероятно скат.Къде 30 мин борба и скъса полиангистрото което е поръчково но не беше предвидено за 30+ кила.Голяма емоция.После не си усещах ръцете.И това със сърф до 250гр и 8000 лебедка.А тия маналита маке им и уроди.Верно изкарах 7 и още няколко си отидоха пред кепа но в петък удари едно над стандартните килограмки и директно ми инсталира Халуката 6-ца в камъните а на друго нещеше.Обаче то последни дни и въпреки плиткажа пробвах с джигове и ги отупах уикенда.
Много силна конкуренция от Варна ама като не им се става рано никаква не я свършиха.Аз в 4 сутринта вече си пия бирата и проверявам а те идваха с изгрева. :D

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » вт окт 22, 2019 8:23 am

Ей, тая "битка" Варна-Бургас :)
Страхотно си си изкарал, евала.
Имаше ли октоподи?

Потребителски аватар
Аматьора Бс

Мнениеот Аматьора Бс » вт окт 22, 2019 6:06 pm

От понеделник до петък само един.В събота след обед три поредни октопода.Жена ми откри съботния улов по много интересен начин.Цъкаше бибитки на попченски такъм със скарида.В един момент засича поредния дребосък и уж закачи а то се оказа че октопода е захлюпил бибитката.Мекия беше 1.800 като реално не се беше закачил на куката нюню а си стискаше рибето до последно.Баси оптимиста.Другите са на полиангистро защото дъното е яко боклуци и такояните остават долу.От риболовните кораби изхвърлят всичко зад борда ама всичко.
Марто за мен битка Варна-Бургас няма.Даже авера на Болд е моя сенсей по морските въпроси и е супер отзивчив когато имам тъпо питане

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » ср окт 23, 2019 8:55 am

Майтап за битката, затова го сложих в кавички :)
При бурния насрещен вятър е трябвало да пробваш за лавраци по крайбрежието.
Сега им е момента, а пък обичат и мътилката. Бялото дуо е щяло да ти свърши работа ;)

За такояните по пристанищата решението е ръчна изработка. Не е сложно и излизат евтино.

Потребителски аватар
Аматьора Бс

Мнениеот Аматьора Бс » ср окт 23, 2019 2:54 pm

Марто лавраците никога не са ми били тръпка и не ги търся целенасочено.Е като ги набарам случайно не им прощавам амаа.Скоро един приятел ми поръча калмариери от Алито и смятам да ги преобразя ама нещо не намирам темата с клипа.

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » ср окт 23, 2019 3:00 pm

Аматьора Бс написа:Марто лавраците никога не са ми били тръпка и не ги търся целенасочено.Е като ги набарам случайно не им прощавам амаа.Скоро един приятел ми поръча калмариери от Алито и смятам да ги преобразя ама нещо не намирам темата с клипа.

:arrow: направа на такоян за октопод
виж мнението на Ivailo87

Потребителски аватар
Аматьора Бс

Мнениеот Аматьора Бс » ср окт 23, 2019 5:03 pm

Благодаря Марто

Върни се в “Излети”