Коя е най-популярната дължина на въдица за морски риболов

Коя е най-популярната дължина на въдица за морски риболов?

под 2,40 м
2
5%
2,40 м
3
7%
2,60 м
7
17%
2,70 м
21
50%
2,90 м
6
14%
над 2,90 м
3
7%

Общо гласове: 42

Потребителски аватар
PeterK

Re: Коя е най-популярната дължина на въдица за морски риболов

Мнениеот PeterK » чет ное 19, 2020 4:25 pm

fisherman написа:Колко пъти ти взе на върха на кастинга?
При мен не-повече от 5% от ударите са в първите метри, обикновенно нещата се случват значително по-близо, тук включвам и джиговия риболов, но и аз предпочитам дълбоки места за риболов. За големи плитки заливи бих оправдал дълга въдица, на останалите места излизам от зоната на комфорт с нея. Предполагам всеки си подбира такъма според собствените виждания и нужди.

Тука, братко, не съм съгласен.
Да, ударите на топ кастинга са малко на брой, но често рибите са там. И след пласъка тръгват да преследват примамката, и когато им скъсаш нервичките - удрят. Или щото си ги ядосал или от лакомия да не изпуснат рибката.

Светльо

Re: Коя е най-популярната дължина на въдица за морски риболов

Мнениеот Светльо » вт ное 24, 2020 11:28 am

PeterK написа:
fisherman написа:Колко пъти ти взе на върха на кастинга?
При мен не-повече от 5% от ударите са в първите метри, обикновенно нещата се случват значително по-близо, тук включвам и джиговия риболов, но и аз предпочитам дълбоки места за риболов. За големи плитки заливи бих оправдал дълга въдица, на останалите места излизам от зоната на комфорт с нея. Предполагам всеки си подбира такъма според собствените виждания и нужди.

Тука, братко, не съм съгласен.
Да, ударите на топ кастинга са малко на брой, но често рибите са там. И след пласъка тръгват да преследват примамката, и когато им скъсаш нервичките - удрят. Или щото си ги ядосал или от лакомия да не изпуснат рибката.

Точно така!

Върни се в “Дискусии”