смазка за влакно за шорджигинг

Потребителски аватар
fisherman

Re: смазка за влакно за шорджигинг

Мнениеот fisherman » пон яну 09, 2017 7:39 pm

pepe_b72 написа:Малко е извън темата, но каква смазка използваш за плетеняците и доволен ли си

И аз както останалите колеги ползвам смазката на Ардент,не съм я избирал целенасочено,просто това беше налично на пазара в момента. Явно я бива защото забавя износването на брейда /ползвам я редовно/,реално дали увеличава кастинга не мога да преценя.Не знам какви силиконови смазки ползват колегите,според мен Ардента си е чисто машинно масло,много тънко подобно на това ползвано за шевни машини примерно,което не ми пречи по никакъв начин на риболова.Миризми и вкусове не мисля да коментирам,все пак това не са шарани :D :D :D .

Потребителски аватар
stoyanov

Мнениеот stoyanov » нед юли 30, 2017 5:52 pm

Сега видях, че има тема за смазка на влакното. Повече от 10 години ползвам силиконовия спрей на Motip за който е споменал колегата по-назад.
Нямам никакви забележки към спрея, както и не съм забелязал да оказва някакво негативно влияние върху живота на брейда или нещо друго. Единствено с времето му смениха визията на флакона и вдигаха цената, но доколкото си спомням последно го купих за десетина левчета за 500мл. Сега погледнах, че не съм хвърлил още стария флакон (вероятно да не объркам какво да купя като съм купувал нов :D). Той е с друга картинка на флакона, на сив фон(не на черен като новия) и е 400мл, така че, ако някой случайно намери в магазините такъв - пак става.

ДелаТ

Re: Влакно за шорджигинг

Мнениеот ДелаТ » чет ное 07, 2019 5:42 pm

Raven написа:Те някои пишат, че имали голям успех като си пръскали силиконите с WD40...

Тая темичка поостаряла аз като начинаещ спинингист и мераклия си купих ардент и като пръснах доволни си понамирисва на wd40 :roll:

Светльо

Re: Влакно за шорджигинг

Мнениеот Светльо » пет ное 08, 2019 8:03 am

ДелаТ написа:
Raven написа:Те някои пишат, че имали голям успех като си пръскали силиконите с WD40...

Тая темичка поостаряла аз като начинаещ спинингист и мераклия си купих ардент и като пръснах доволни си понамирисва на wd40 :roll:

Мдааа, повечето са на основата на минерално масло :) Ардента наистина си мирише на ВД40 :)

A_Mitov

Мнениеот A_Mitov » пет ное 08, 2019 8:48 am

Аз ползвам силиконов спрей на балистол.

Потребителски аватар
PeterK

Мнениеот PeterK » пет ное 08, 2019 9:02 am

При шорджига от толкова голямо значение ли е смазката на влакното?
Примамката е тежка и си дърпа доволно влакното. Ако е смазано ще потъва по-вертикално, а това не се сещам как ще се отрази положително на потъването на джига.

За мен от значение е само за играта на повърхностните примамки, че тогава като потъне линията трудно им се придава игра.

п.с. не виждам нищо лошо във WD40, в перник дори и масажистите го използват за масажи и рехабилирация :) :)

A_Mitov

Мнениеот A_Mitov » пет ное 08, 2019 9:31 am

Аз лично ползвам сазката не заради по-добрия кастинг, а за да избегна поемането на морска вода от влакното.
Със смазката чувствителна се забавя износването на влакното.

Върни се в “Shore jigging”