Лаврашка въдица в премиум класа

axel

Re: Лаврашка въдица в премиум класа

Мнениеот axel » ср юли 31, 2019 4:12 pm

Много си прав Светльо,доста колеги побързаха да оплюят Зенак-а,но не съм виждал друга по-подходяща въдица за риболов с повърхностни примамки-попери,игли и уолкъри от 20-40гр.,наистина е доста силова,даже мисля да я пробвам като "ултралайт" в сомския спининг.Към твоите думи ще добавя само,че при лаврашки риболов на плажове,пръчката е Инфинити S906/M/F.в комбинация с Ексценс 3000MHG.за скалисти места и риболов с вайбове и силикони прекрасния Exsence S900MH/R.За съжаление Моретана за риболов с бомбарда.

Потребителски аватар
wildriver

Мнениеот wildriver » ср юли 31, 2019 9:02 pm

Благодаря на Светльо и Алекс.
Ако позволите още един въпрос - и двамата пишете с коя макара се комбинира добре Шиманото, но не казвате за Зенака.
Може ли да мнение за макара и за него?

Светльо

Мнениеот Светльо » чет авг 01, 2019 8:08 am

wildriver написа:Благодаря на Светльо и Алекс.
Ако позволите още един въпрос - и двамата пишете с коя макара се комбинира добре Шиманото, но не казвате за Зенака.

Моля, пак заповядай.
Зенака иска по-тежка макара - около 300гр. Пробвал съм го и с новата Stella C5000XG, която е 260гр, става също, но по-тежката според мен е по-добре.
Но не прави глупостта на някои хора да сложиш SW4000XG макара, било то Twin Power(355гр) или Stella(380гр). Не е нужно чак такава тежка макара.

Rado Dimitrov

Мнениеот Rado Dimitrov » чет авг 01, 2019 9:14 am

Светльо здравей, много точно си определил за какво бих ползвал Генос-а а именно за лефери, баракуди и паламуди, като последните два вида риби на Лимнос са с доста прилични размери. Още помня емоцията от 6 кг паламуд на Мирина :) Е няма да откажа и някой лаврак тупалка на тая въдица, все пак и Генос е лаврашка.

Потребителски аватар
wildriver

Мнениеот wildriver » чет авг 01, 2019 7:44 pm

Тенкс, агейн!

Потребителски аватар
hasinto

Мнениеот hasinto » пон авг 19, 2019 8:45 am

Светльо написа:
wildriver написа:Благодаря на Светльо и Алекс.

Моля, пак заповядай.
Зенака иска по-тежка макара - около 300гр. Пробвал съм го и с новата Stella C5000XG, която е 260гр, става също, но по-тежката според мен е по-добре.
Но не прави глупостта на някои хора да сложиш SW4000XG макара, било то Twin Power(355гр) или Stella(380гр). Не е нужно чак такава тежка макара.

Глупост според Светльо или не , на мен ми пасна от наличните ми макари Stella SW4000 . Не ми легна добре с Twin 4000HG 290гр. А и влизам в прибой, където рядко оставаш сух . Не ми тежи и ми е ОК .
Затова , трябва да пробваш .
Добрият рибар не е този в „лесните дни“, в които всеки хваща риби !
Добрият рибар е този, който хваща риби тогава, когато никой друг не може !

Светльо

Мнениеот Светльо » пон авг 19, 2019 9:06 am

Факт, всеки има различно усещане за живота :)

2pacisback

Мнениеот 2pacisback » пон авг 19, 2019 10:18 pm

Аз лично ползва два такъма и съм доволен . Единия е дайва моретан 2,90 с акция 7-35 в комбинация с shimano exsence DC ( мултипликатор ) цялата игра на всякакъв вид воблери е правя с много лек туич на пръчката и повече игра с машинката . Другата ми пръчка е диалуна 2,90 акция 8-45 . С новата Стела ( бавно оборотна ) сравнително добра комбинация . И мисля да заформя една малко по мека пръчка за силикони , агаки- то до 24 гр чувам че било кораво . Малко по тежичко но пък носило на големи риби . Имам познат който е вадил 7 килограмови риби с него .

Потребителски аватар
wildriver

Мнениеот wildriver » вт авг 20, 2019 9:50 am

2pacisback написа:И мисля да заформя една малко по мека пръчка за силикони , агаки- то до 24 гр чувам че било кораво .

Хем меко, хем кораво :oops:
Майтап :!:
Кажи кое е това агаки, че не мога да го намеря в нета?

2pacisback

Мнениеот 2pacisback » вт авг 20, 2019 8:57 pm

wildriver написа:
2pacisback написа:И мисля да заформя една малко по мека пръчка за силикони , агаки- то до 24 гр чувам че било кораво .

Хем меко, хем кораво :oops:
Майтап :!:
Кажи кое е това агаки, че не мога да го намеря в нета?

Грешката е моя :) това е модела на пръчката
Tailwalk Dageki Потърси ги в нета има доста акции но над 24 гр стават доста твърди .

Върни се в “Въдици, Макари и Примамки”